ALEKSI PUUSTINEN, VAS, "Pisara" (Droppe), glas, träsockel, signerad.
Friblåst glas, separat sockel i valnöt och återanvänd skateboard-faner.
Basens diameter 18,5 cm, vasens höjd ca 14 cm, totalhöjd 16,5 cm.
Glasblåsare: Penna Tornberg, Notsjö Nuutajärvi.