ALEKSI PUUSTINEN, VAS, "Pisara" (Droppe), glas, träsockel, signerad.
Friblåst glas, separat sockel i ask och återvunnen skateboard-faner.
Basens diameter 20 cm, vasens höjd 15 cm, totalhöjd 18 cm.
Glasblåsare: Penna Tornberg, Notsjö Nuutajärvi.
Helhetsintrycket är gott.
Klubbat pris
380
4 199
411
Utropspris
300 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (15 bud)
12 sep 2020 9:40
380 EUR
12 sep 2020 9:40
360 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
10 sep 2020 18:48
340 EUR
10 sep 2020 18:48
320 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
10 sep 2020 18:48
300 EUR
10 sep 2020 18:48
280 EUR
10 sep 2020 18:47
260 EUR
10 sep 2020 18:47
240 EUR
8 sep 2020 21:43
220 EUR
8 sep 2020 21:43
200 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
7 sep 2020 19:20
180 EUR