Henrik Philip Stickler, Helingborg, verksam 1813-1851, Mathias Norling, Jönköping, verksam 1828-1852/66, Nicklas Anström, Växjö, verksam 1817-1844, samt en okänd. H. 10-13,5 cm.
Bucklor, smärre skador, ett par saknar manschetter, smärre lagningar, kompletteringar.