OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL, osignerad. Olja på parketterad pannå 46,5 x 57,5 cm.
Porträtt av ung dam i rött. Ssignerad. Olja på parketterad pannå 46,5 x 57,5 cm.
Obetydlig ytsmuts. Gulnad fernissa. Krackelyr. Ett par sprickbildningar. Smärre skrapmärken. Smärre retuscher.