ANJA JUURIKKALA, KAFFESERVIS, 'Paju', 17 delar, signerad AIJ Arabia, 1900-talets andra hälft.
Porslin.
7 koppar med fat, höjd 5 cm.
7 assietter, bredd 19,5 cm
1 Gräddsnäcka.
1 Sockerskål med lock.
1 Serveringsfat, bredd 26 cm.
Helhetsintrycket är gott.