CF Carlman, karott med lock, silver, Stockholm 1915. Gustaviansk-stil.
Svag invändig förgyllning. Rund, slät med svärtat trähandtag med sprint. På locket stor kotteknopp i bladrosett. Diameter 21 cm, vikt 1.083 gram (utan skaft).
Slitage.
Klubbat pris
8 200
725
742
Utropspris
4 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (21 bud)
25 sep 2020 18:23
8 200 SEK
25 sep 2020 18:23
8 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
25 sep 2020 18:23
7 700 SEK
25 sep 2020 18:23
7 500 SEK
25 sep 2020 18:01
7 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
25 sep 2020 17:43
7 000 SEK
25 sep 2020 17:42
6 700 SEK
25 sep 2020 17:42
6 500 SEK
25 sep 2020 17:42
6 250 SEK
25 sep 2020 17:42
6 050 SEK
25 sep 2020 17:35
5 850 SEK
25 sep 2020 17:35
5 650 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
25 sep 2020 8:52
5 450 SEK
25 sep 2020 8:52
5 250 SEK
17 sep 2020 8:29
4 000 SEK
17 sep 2020 8:29
3 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
17 sep 2020 8:29
3 600 SEK