SKÅL i oxblodsglasyr, 1900-tal, diameter ca 11, höjd ca 8 cm.
SKÅL för Sydostasien 1900-tal, dekor i underglasyrblått av stiliserade blommor, diameter 16, höjd 6,5 cm.
VAS, Kangxi-stil sen Qing, dekor i underglasyrblått av reserver med figurscener samt antikviteter, metallfattning, höjd 24 cm.
Bruksslitage. Nagg. Omarbetad (vas).