STAN WYS, skulptur, brons, signerad och numrerad 1/XII, daterad 1996.
Figurkomposition. Signerad Stan Wys. Numrerad 1/XII och daterad 1996. Höjd 21 cm (inklusive stensockel 23,5 cm.
Obetydlig ytsmuts. Smärre strödda skrapmärken. Något avnött patinering.