GUSTEN LINDBERG, Skulptur. Brons. Sign. Dat. Gjutarstämpel. Höjd 41,5 cm.
Två puttis med snäcka. Signerad G Lindberg och daterad 25. Gjutarstämpel O. Meyer Fud. Brunpatinerad brons. Höjd 41,5 cm.
Obetydlig ytsmuts och skrapmärken. Något avnött patinering.