ARVID KNÖPPEL, Skulptur, brons, signerad och daterad -24. Gjutarstämpel. Höjd 20,5 cm.
Dansös. Signerad A. Knöppel och daterad 24. Gjutarstämpel Otto Meyers Eftr. fud. Mörkpatinerad brons, höjd 20,5 cm.
Obetydlig ytsmuts.
Smärre strödda skrapmärken.
Något dålig balans.