ÉMILE BERNARD, olja på pappannå, signerad Émile Bernard.
"Tonnerre (St Pierre)". 85 x 62 cm. Etikett á tergo med certifikat från Madame Bardot Bernard Fort.
Ytsmuts, pannån något böjd. Slitage längs ramens innerkant.
Målningen kommer att tas upp i Jean-Jacques Luthis reviderade och utökade catalogue raisonné över konstnären.