KEN LUM, olja på pannå signerad och daterad 1987 a tergo.
"Language Painting". 152 x 122 cm.
Slitage. Ytsmuts. Ett ställe med färgbortfall vid ett nagg mitt i målning.
Göteborgs konstmuseum, Göteborg, troligen "New York Now", 26 november – 29 januari 1988.