Märkt MB: B under tre kronor samt daterad 9/2 (17)68. Ovoid men hals, dekor i relief samt med målad polykrom dekor av blommor, fåglar och insekter. Höjd 26,5 cm.
Skador, lagningar. Sprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.