CHRISTIAN DIOR, väska, "Saddle Bag".
Vitt läder. Märkt "Christian Dior Paris", samt med numrering. Fodrad med svart logomönstrat tyg. Ca 24 x 6, höjd exkl handtag ca 17 cm.
I bra vintage skick. Visar vissa tecken på användning och slitage. Märken, repor eller veck kan vara synliga. Läder och metalldelar kan uppvisa patina genom oxidering.