DEKORFÖREMÅL, 7 delar, trä. Kina, 1900-tal.

Skuren dekor: Bestående av:
Två med motiv av hjortar, 19x35 cm.
Tre med dekor av fohundar, mått
33x35/33x35/85x16 cm.
Två större, mått 162x32,5 cm.

Slitage. Märken. Repor. Torksprickor. Dekorbortfall. Färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK