TALLRIKAR, 3 st. samt ett par, porslin, Kina 1700-tal.
Tre tallrikar, spegel med blåklintsmotiv, bräm med dekor i blått och guld, diameter 19,5 cm.
Blåvita tallrikar med konturerade brätten, diameter 24 cm,
Smärre kantnagg. Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.