Totalt 10 st. Fyra par flata tallrikar och 2 st djupa tallrikar.
Diameter 22 - 23 cm
Åldersrelaterat slitage. Kantnagg. Smärre förgyllningsbortfall. Glasyrmistor. Tillverkningsdefekter. Två delar med hårfin spricka i ytan. En med ytlagning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.