ZEE SUNG, SKÅL, silver, Shanghai, Kina 1900-talets början.
Driven och ciselerad dekor med drakmotiv. Gravering på medaljong. Rund fot. Diameter 16 cm, höjd 8,5 cm.
Vikt 306 g.
Höjd inkl genombrutet ställ i trä 16 cm.
Smärre åldersrelaterat slitage. Stället med lösa delar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.