Bestående av en inro, två delad med inläggning i pärlemor. Samt med knapp i ben. Höjd 5,5, längd 7 cm. En mindre tre delad, höjd 4,5 cm. En formad som ett sköldpaddsskap, tredelad med netsuke. Höjd 5 cm.
Skador, slitage. Senare band