Bestående av:
1 fat i famille rosefärger, med motiv av blombukett, diameter 25,5 cm (kantlagningar).
1 skålfat i famille rosefärger, med motiv av mandarinfigurer i palatsmiljö, diameter 27,5 cm (nagg).
1 skålfat i famille rosefärger, med motiv av blommor, diameter 27,5 cm (smärre ifyllda nagg).
Slitage, fåtal med lagningar och nagg.