CARL FAGERLUND, taklampor, 4 stycken, Orrefors, 1960-70-tal.
Taklampor av gröntonat glas med inre kupor av klarglas. En ljuspunkt vardera. Höjd 17 cm vardera.
Smärre slitage. Ej funktionstestad.