ARVID KNÖPPEL, Skulptur. Signerad och daterad. Gjutarstämpel. Brons.
"Blomsterflickan". Skulptur. Signerad Knöppel och daterad -23. Gjutarstämpel Otto Meyers eftr. Fud. Brunpatinerad brons. Höjd 19 cm (inklusive träbas 23,5 cm).
Obetydlig ytsmuts.
Smärre strödda skrapmärken.
Något avnött patinering.
God kondition.