OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL , Skulptur, brons, monogramsignerad, numrerad I/VII. Höjd 35 cm.
Människogestalt. Monogramsignerad B och pil samt stämpelsignerad BB, numrerad I/VII. Brunpatinerad brons. Höjd 32 cm (inklusive bas 35 cm).
Obetydlig ytsmuts.
Strödda mindre skrapmärken.