ROLF KARLSSON, Ring med odlad Tahitipärla 15,5 mm och briljantslipade diamanter
18K guld. Tahitipärla diameter 15,5 mm. 26 st briljantslipade diamanter totalt ca 0,52 ct, ca Top wesselton/ Vs. Stämplad RKS, signerad. Ringstorlek 16,5/51. Vikt 16 gram.
Smärre slitage