Bärnstenstonat glas med musch. Skål höjd 8,5 cm, diameter 18 cm. Syrasignerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -58.
Vas höjd 13 cm, diameter ca 10 cm. Syrasignerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö.
Smärre slitage i botten.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.