Grått quiltat lammskinn. Axelrem i form av kedja med tvinnat läderband. Märkt "CHANEL PARIS" på låset, "CHANEL" samt med logo. Numrerad (2014), äkthetskort medföljer. Fodrad i grått satintyg. Mått 30 x 20 x 10 cm.
I bra vintage skick. Visar vissa tecken på användning och slitage. Märken, repor eller veck kan vara synliga. Något nötta kanter. Läder och metalldelar kan uppvisa patina genom oxidering.