KAI KRISTIANSEN, sideboard, Preben Skov Andersen, PSA Furniture, Danmark, 1960/70-tal.
Sideboard fanerat med palisander. Detaljer av aluminium. Två skåp med hyllinredning. Fyra lådor. Längd 210, djup 50, höjd 83 cm.
Smärre slitage. Vissa fläckar invändigt.