TYGER, 4 st, Kina, 1900-tal.

TYGER, 4 st, Kina, 1900-tal.

Ett par mönstrade mot beige bakgrund. Baksidan med randig dekor i olika färger. Mått varje ca 294x74 cm.

En mot svart grund, med förgylld motiv av lövverk och blommor, baksidan med randig dekor av olika färger, mått ca 384x77 cm.

En mot röd grund, med motiv av pagodas, mått ca 144x69 cm.

Slitage, lösa trådar.

Utropspris
1 500 SEK