SKÅL, lergods, diameter ca 20,5 cm, Persien (Iran), 1800-talets andra hälft.

Polykrom dekor av stiliserade blombuketter och bårder med blommönster.

Nagg, kantlagningar, glasyrsprickor.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

629. Henri Hayden, "Nature morte à la pipe et à la cruche".
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
460 000

ditt bud
440 000

ditt bud
420 000

ditt bud
400 000

ditt bud
Aktuellt bud:
460 000 SEK