FAT, keramik, diameter ca 30 cm, Persien (Iran), 1800-talets andra hälft.

Polykrom dekor av stiliserade blombuketter och bårder med blommönster.

Nagg, glasyrsprickor, en liten spricka.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

595. Sven X:et Erixson, Fjällandskap.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK