Platina. Diamant ca 2,60 ct, ca Cape-Light yellow/ Si-p. Skena med små åttkantslipade diamanter. Ringstorlek 17,25/54. Vikt 3,6 gram. Äldre etui medföljer.
Slitage/nagg på rondist. Bruksskick.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.