KRISTINA ELANDER, äggoljetempera på pannå, signerad på etikett a tergo.
"Double scull", 180 x 122 cm. Två böcker medföljer, Kristina Abelli Elander, Alien Brain och The street series.
Obetydligt ytslitage. Skev pannå.
Detta föremål visas i våra lokaler på Berzelii park 1 den 4-8 februari.
Öppettider vardagar kl.11-18, lördag kl. 11-16.
Utlämning av föremål sker endast från och med 11 februari på Västberga allé 3.
Avbildad i medföljande katalog, Kristina Abelli Elander Alien Brain. 27 april-24 maj 2017, Cornelia Sojdelius Gallery.
Utförd 2017.