PAUL MCCARTHY, uppblåsbart objekt.
"Brancusi Tree (silver)". Signerad och numrerad 51/75. Utförd 2007. 190 x 95 cm (diameter). Uppblåsbar polyester, integrerad fläkt. Total upplaga om 75 + 20AP. Originalkartong.
Detta föremål visas i våra lokaler på Berzelii park 1 den 4-8 februari.
Öppettider vardagar kl.11-18, lördag kl. 11-16.
Utlämning av föremål sker endast från och med 11 februari på Västberga allé 3.
Hauser & Wirth, Zürich.