ANTOINE LOUIS BARYE, efter, Skulptur, brons
"Lion et serpent". Stämpelsignerad A. Barye. Brunpatinerad brons. Längd 42, höjd 31, (inkl. stensockel 35 cm).
Stensockeln med smärre sprickor och smärre nagg. I övrigt god kondition.