SKÅP, Frankrike, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI.

Svärtat trä, förgylld brons och två infällda porslinsplaketter med motiv av fåglar signerade "Erbard". Bakom dörrar tolv lådor. Nedtill en låda. Rik dekor av förgylld brons. Längd 74, bredd 43, höjd 135,5 cm. Nyckel finns.

Obetydligt slitage.

Utropspris
20 000 SEK