JOSEPH BOZE, Signerad J. Boze och daterad 1792. Pastell, oval 45 x 37 cm.
Porträtt av en ung kvinna. Signerad J. Boze och daterad 1792. Pastell, oval 45 x 37 cm.
Ej examinerad ur ram. Papper uppklistrad på duk. mindre maskhål i nedre delen, mindre vikmärke i höger del.
Drouot, Paris, 1906.
Neil Jeffares, "Dictionary of pastellists before 1800", avbildad sid 78.