CHARLES GOGIN, 4 st, olja på duk, signerade Chaels Gogin samt monogramsignerad C.G. Med numrering 175 på samtliga.
Scener efter Shakespeare. 155 x 82 cm.
Revor, tryckskador, lagningar, ytsmuts, färgbortfall.
Bankir Olof Aschberg, inköpta under 1930-talet, troligen i Frankrike.