SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Ravenna", Orrefors.
Signerad Orrefors Ravenna nr 7161 Sven Palmqvist. Höjd ca 16, diameter 25 cm.
Visning: 18-22 februari på Bukowskis, Berzelii Park 1, Stockholm. Öppet vardagar 11–17, lördag 11-16.
Utlämning efter avslutad auktion sker på Bukowskis, Västberga Allé 3, Hägersten.
Repor.