Sterling silver och gröna stenar.
Hängets längd ca 8 cm, bredd 4,5 cm.
Armband, längd med lås 22 cm, bredd 3 cm.
Ring, diameter ca 16, 5 mm/storlek 51, justerbar storlek.
Brosch, ca 3,5 x 4 cm.
Stenarnas diameter 2 cm.
Stämplade "Made in Finland".
Armbandet har smärre slitage.