JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 48 delar, silver "Rosenholm". GAB, bl a Stockholm 1959.
12 bordsknivar 20 cm, med tandade rostfria blad
12 bordgafflar 17,5 cm
12 bordsskedar 18,5 cm
12 kaffeskedar 11 cm
Total vikt 1770 gram.
Smärre slitage, smärre repor.