FÖREMÅL, 5 DELAR, WMF (Würtembergische Metallwaren Fabrik) TIDIGT 1900-tal.
Mässing och koppar.
Tekanna med reschaud. Total höjd 33 cm.
Sockerskål och gräddsnäcka med bricka. Höjd 8-10 cm Längden på brickan 30 cm.
Serveringsbricka, mått 43x27 cm.
Åldersrelaterat slitage. Missfärgad. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.