stål, automatisk, mineralglas, gummiband, cert Maj 2008.
Caliber 049 (ETA 2892-A2), Serienr. 185636MX, Boettnr 2656, Referensnr W20121U2.
Smärre slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Smärre repor.