Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, blommande trädgård, bestående av:
2 serveringsfat, 28-33 cm.
1 bärtallrik samt tallrik, diameter 16-22,5 cm (smärre nagg).
Slitage, smärre nagg, mistor.