Dekor i famille rosefärger, bestående av:
2 i imarifärger, med motiv av växter och blommor, diameter ca 22,7 cm.
1 med motiv av påfåglar i landskapsmiljö, diameter 22,6 cm (nagg).
Ett par, med motiv av växter, diameter 23 cm.
1 udda, med motiv av blommor och växter, diameter 22,6 cm.
Ett par, med motiv av blommor, diameter ca 22,6 cm (nagg).
1 udda, med motiv av fjärilar och blommor, diameter 22,5 cm (nagg).
1 udda, med motiv av syrsa i landskap, diameter 22,5 cm (kantlagning).
1 större, med motiv av figurer i trädgårdsmiljö, diameter 25 cm (kantlagningar och spricka).
Slitage, nagg, bränningssprickor, mistor. Enstaka med sprickor och lagningar.