En djup, oktogonal med dekor av double peacock, diam c:a 22 cm.
En rund med hind, diam 23 cm.
En rund med dekor av vaktlar, diam 22 cm.
En oktogonal med vattenbufflar, diam 21 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre nagg. En med spricka (vakteldekor).