Bestående av:
25 assietter diam 17 cm
1 kaffekanna
1 gräddkanna
1 sockerskål
26 kaffekoppar med fat
1 kakfat diam 17,5 cm
2 uppläggningsfat
1 ytterfoder med hänklar
Bruksskick
12 assietter något missfärgade
2 assietter med nagg
1 assiett med fotnagg
2 kaffekoppar med smärre nagg.
Delvis andra sortering.