24 knivar, längd 21 cm
24 gafflar, 17,5 -18 cm
24 skedar, 18 cm
24 kaffeskedar, ca 12 cm
Par serveringsbestick, med blad i stål.
Totalvikt, exkl knivar och tårtbesticken med stålblad, 2320 g.
I originalaskar.
Helhetsintrycket är gott. Tårtkniv med repor.
Askar med slitage.