PORSLINSGARNITYR, 6 delar, porslin. Dresden, 1900-talets mitt.

Bestående av:
Skål, längd 39 cm.
Vas med lock, total höjd 47,5 cm.
Ett par ljusstakar, höjd 49,5 (smärre ifyllda nagg).
Ljusstake.
Gallerskål på fot, höjd 23 cm.

Nagg. Slitage. Smärre ifylld nagg.

Utropspris
4 000 SEK