HENRY B. GOODWIN, 2 fotogravyrer med badmotiv från Stockholms skärgård.
Oramade. Gelatinsilverfotografier uppklistrade på papper. Med titlar osv i blyerts på monteringen. Solsidan II, bildyta 17,5 x 11,5 cm. Simning 1914, bildyta 10 x 23,5 cm.
Obetydligt ytslitage. Repor.