Stål, automatisk (microrotor), plexiglas, datum, läderband, originalspänne, extra läderband medföljer, ca 1964.
Caliber 69, Referensnr. 869111/02, Serienr. 2359324.
Service utförd av Universal i Genève år 2014. Smärre repor. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Smärre slitage.
30 sidor diverse dokument tillhörande klockan medföljer, samt emballage (ask) från servicen.